online, 20.09.2024

» KODY UFI - nowe zasady zgłaszania mieszanin oraz nowy sposób identyfikacji mieszaniny w formie "kodu UFI", umieszczanego obowiązkowo na produkcie. (teoria + demonstracja zgłoszenia: poziom podstawowy)

dokumenty do ściągnięcia
w danym szkoleniu

    Od 1 stycznia 2021 roku firmy mają obowiązek zgłaszania mieszanin stwarzających zagrożenie przez centralny system, jeżeli są one używane przez konsumentów lub profesjonalistów. Od 1 stycznia 2024 roku do tej grupy dołączyły mieszaniny używane w zastosowaniach przemysłowych. Na etykiecie produktu i w niektórych przypadkach w kartach charakterystyki będą musiały pojawić się kody UFI, generowane przez przedsiębiorstwa. Wprowadzenie takiej zmiany ma na celu ujednolicenie zasad przekazywania informacji o mieszaninach stwarzających zagrożenie na terenie całej Unii Europejskiej. Nowy obowiązek dotyczący zgłaszania mieszanin jest wprowadzany stopniowo. Przewidziane są okresy przejściowe, które kończą się z końcem 2024 roku.

    Adresaci szkolenia: dalsi użytkownicy (formulatorzy), importerzy, konfekcjonerzy, podwykonawcy, dystrybutorzy.

    Program ramowy szkolenia (zajęcia 10:00-15:30)

    1. Cel i zakres przepisów art. 45 oraz załącznika VIII do rozporządzenia CLP.
    2. Kto ma obowiązek dokonać zgłoszenie?
    3. Jak poprawnie zidentyfikować zastosowanie mieszaniny?
    4. Terminy i okresy przejściowe.
    5. Kod UFI (Unique Formul aIdentifier): generowanie, umieszczanie na produkcie i w karcie charakterystyki, zarządzanie kodami UFI.
    6. Informacje wymagane w zgłoszeniu (skład mieszaniny, klasyfikacja, oznakowanie, dodatkowe wymagania: kolor, opakowanie, pojemność, europejski system kategoryzacji produktów (EU PCS).
    7. Typy zgłoszeń i rozwiązania ułatwiające przygotowanie zgłoszenia.
    8. Narzędzia do przygotowania i przesyłania zgłoszenia.
    9. Demonstracja zgłoszenia wstępnego (Initial notification): podstawy przygotowania zgłoszenia i pracy z programem IUCLID 6, jak prawidłowo deklarować składniki mieszaniny, informacje o produkcie i nagłówek zgłoszenia, walidacja zgłoszenia, generowanie i wysyłka zgłoszenia).
    10. Aktualizacja zgłoszenia (The submission is an update, New notification after a significant change of composition) – kiedy należy je przesłać, który typ aktualizacji wybrać?
    11. Pytania od uczestników i dyskusja.

    Wykładowca: Specjalista

    TERMIN: 20.09.2024 godz. 10.00 – 15:30

    MIEJSCE: Każdy uczestnik łączy się ze swojego miejsca pracy / zamieszkania. Wymagania: komputer / tablet z dostępem do Internetu, wyposażony w mikrofon, opcjonalnie słuchawki. Link dostępowy do szkolenia dostarczymy z wyprzedzeniem 1-dniowym.

    cena: 680,00 zł/osobę netto + 23% VAT, brutto: 836,40zł

    rabat 5% – więcej niż 1 osoba z firmy

    Cena obejmuje: udział w szkoleniu dla 1 osoby w czasie rzeczywistym, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia.

    UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, (max 15 osób)
    OSTATECZNE ZAMKNIĘCIE LISTY: 19.09.2024
    Zgłoszenie online