Łódź, 06.02.2018

» "Sprawozdawczość do KOBIZE " –wprowadzanie raportów do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji-odwołane

dokumenty do ściągnięcia
w danym szkoleniu

Program ramowy szkolenia (zajęcia 10:00-15:30)

    Początek roku to zawsze gorący okres składania szeregu sprawozdań związanych z ochroną środowiska za miniony rok.  Jednym obowiązków sprawozdawczych są raporty do KOBiZE składne do końca lutego w zakresie emisji do powietrza. Zakres raportu częściowo pokrywa się z zakresem obowiązku sprawozdawczego w systemie opłat za korzystanie ze środowiska jednak pojawiają się zasadnicze różnice.
Zapraszamy na praktyczne warsztaty, w trakcie których poznacie Państwo zasady sprawozdawczości oraz będziecie mieli okazję przećwiczyć wypełnianie formularzy pod okiem eksperta.
    Szkolenie przeznaczone jest dla wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw, organizacji niekomercyjnych oraz urzędów. Zapraszamy osoby zainteresowane zdobyciem lub podniesieniem kwalifikacji w obszarze związanym z wprowadzeniem raportów do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji (sprawozdawczość w KOBiZE).
    Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za ochronę środowiska, gospodarkę magazynową, zaopatrzenie, administrację, logistykę, zarządzanie, planowanie i rozwój oraz egzekwowanie prawa – w szczególności dla przedstawicieli przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych, administracji publicznej oraz firm zajmujących się doradztwem w zakresie ochrony środowiska.
    Celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom praktycznych informacji na temat najważniejszych obowiązków związanym z wprowadzeniem raportów do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji (sprawozdawczość w KOBiZE).

1. Podstawa prawna
•    System zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji
•    Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE)
•    Raportowanie do Krajowej Bazy o Emisjach Gazów Cieplarnianych i innych substancji
2. Rejestracja w Krajowej bazie
•    Zakładanie konta, wprowadzenie danych
•    Aktualizacja lub zmiany wprowadzonych danych
3. Raport do KOBiZE „krok po kroku”
•    Raport KOBIZE a opłaty za korzystanie ze środowiska
•    Identyfikacja procesu technologicznego wraz z eksploatowaną instalacją
•    Charakterystyka paliw/surowców wykorzystywanych w instalacji
•    Emisja z procesów technologicznych prowadzonych w instalacji  m.in. . spalanie paliw, malowanie, spawanie itp.,
•    Określanie emisji z procesów poza instalacją
•    Emisje ze spalania paliw w silnikach spalinowych
•    Obliczanie wielkości emisji w przypadku uzupełniania czynnika chłodniczego
4. Kary i odpowiedzialność za nieskładnie raportów
5. Pytania i odpowiedzi

> Wykładowca: Ekspert w zakresie gospodarki odpadami oraz zarządzania środowiskowego. Doświadczony audytor i wykładowca, autor licznych publikacji poświęconych gospodarce odpadami oraz ochronie środowiska. Od 10 lat prowadzi szkolenia dla administracji oraz przedsiębiorstw, w których udział wzięło ponad 2,5 tys. uczestników. Prelegent na ponad 50 konferencjach w kraju i zagranicą. Posiada praktyczne doświadczenie w doradztwie ochrony środowiska oraz wdrażaniu systemów zarządzania środowiskowego. Audytor środowiskowy normy ISO 14001 oraz sytemu ekozarządzania i audytu (EMAS). Ekspert ds. ochrony środowiska przy UN Global Compact Polska (ONZ). Absolwent studiów ochrony środowiska na SGGW w Warszawie oraz AGH w Krakowie. Doktorant na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

> TERMIN: 06.02.2018 r. (wtorek) godz. 10:00 - 15:30

> MIEJSCE: centrum Łodzi (dokładny adres zostanie podany 4 dni przed szkoleniem)

> cena: 550,00 zł/osobę netto + 23% VAT, brutto: 676,50 zł
> rabat 5% - więcej niż 1 osoba z firmy

Cena obejmuje: wykłady, materiały szkoleniowe w formie wydrukowanej + CD, serwis kawowy, obiad, konsultacje oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu.  
   
         UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, (max 20 osób)
OSTATECZNE ZAMKNIĘCIE LISTY:04.02.2018

 
Zgłoszenie fax Zgłoszenie online